15:30 |
2 HF |
90' |
|
1L |
DUKLA PRAHA |
12 |
1 |
1 |
BOHEMIANS 1905 |
5 |
3 |
1 |
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(66)VONDRASEK TOMAS |
|
15:30 |
2 HF |
90' |
|
GrA |
ATK MOHUN BAGAN FC |
4 |
|
|
DOWNTOWN HEROES FC |
1 |
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
15:30 |
2 HF |
90' |
|
IL |
CHROBRY GLOGOW |
4 |
|
|
TERMALICA NIECIECZA |
2 |
|
|
0-0 |
0-3 |
- |
- |
|
|
JAKUBIK WOJCIECH(79) |
|
15:45 |
2 HF |
90' |
|
EKST |
STAL MIELEC |
11 |
|
|
GKS KATOWICE |
16 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
JEDRYCH ARKADIUSZ(Pen31) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
YKKO |
FCV |
12 |
|
|
ROPS |
6 |
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(12)PIRTTINEN NIILO |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
YKKO |
JAPS |
7 |
|
|
FF JARO |
2 |
|
|
2-1 |
2-1 |
- |
- |
|
|
(45+4)RISTOLA ALEKSI |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
YKKO |
JIPPO |
3 |
|
|
TPS |
4 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
YKKO |
KAPA |
9 |
|
|
KTP |
1 |
|
|
0-4 |
0-4 |
- |
- |
|
|
HUTTUNEN ANTTONI(36) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
YKKO |
MIKKELIN PALLOILIJAT |
10 |
|
|
SJK AKATEMIA |
6 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
KYLLONEN LUCAS(41) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
YKKO |
SALPA |
5 |
|
|
PK-35 VANTAA |
8 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
BEYAI MUSTAFA(Pen45) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
KLW |
HPS (W) |
3 |
|
|
HJK HELSINKI (W) |
1 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
LINNEA KALSKE LOTTA(11) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
KLW |
KUPS (W) |
2 |
|
|
PK-35 (W) |
9 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
HASSINEN STEFFI(27) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
CF |
AZ ALKMAAR |
|
|
|
ATALANTA |
|
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(35)PARROTT TROY |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
CF |
DONCASTER |
|
|
|
MIDDLESBROUGH |
|
|
|
1-1 |
2-4 |
- |
- |
|
|
MCGREE RILEY(54) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
CF |
HANSA ROSTOCK |
|
|
|
LAZIO |
|
|
|
0-1 |
0-2 |
- |
- |
|
|
CASTELLANOS VALENTIN(50) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
CF |
HULL CITY |
|
|
|
NEWCASTLE |
|
|
|
0-2 |
0-2 |
- |
- |
|
|
MURPHY JACOB(40) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
CF |
STOCKPORT |
|
|
|
STOKE CITY |
|
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(32)WOOTTON KYLE |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
2D |
FJARDABYGGD-LEIKNIR |
3 |
|
|
SELFOSS |
1 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
VIGNIR PETURSSON JON(44) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
PL |
SHAKHTER KARAGANDY |
13 |
|
|
KAIRAT ALMATY |
3 |
|
|
0-1 |
0-2 |
- |
- |
|
|
PAULO JOAO(50) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
VIRS |
TUKUMS 2000-TSS |
7 |
|
|
RIGAS FUTBOLA SKOLA |
1 |
|
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
IKAUNIEKS JANIS(25) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
LS |
KUALA LUMPUR |
7 |
|
|
PAHANG |
11 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
2DA2 |
EIDSVOLD TURN |
8 |
|
|
SKEID |
1 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA4 |
BYASEN |
4 |
|
|
LILLESTROM 2 |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA4 |
MELHUS IL |
6 |
|
|
SURNADAL |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA4 |
TILLER |
9 |
|
|
ORKLA |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA4 |
TRYGG-LADE |
1 |
|
|
NARDO |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA5 |
FUNNEFOSS-VORMSUND |
14 |
|
|
READY |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA5 |
MOLDE 2 |
9 |
|
|
LORENSKOG |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA5 |
SKJETTEN |
5 |
|
|
SPJELKAVIK |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
Sched |
|
|
3DA6 |
FYLLINGSDALEN |
13 |
|
|
ELVERUM |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
GrB |
ARGENTINA (U23) |
3 |
1 |
|
IRAQ (U23) |
1 |
2 |
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
HUSSEIN AYMAN(45+5) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
GrC |
DOMINICAN REPUBLIC (U23) |
3 |
|
1 |
SPAIN (U23) |
1 |
1 |
|
1-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
BAENA ALEJANDRO(55) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
IL |
REKORD BIELSKO-BIALA |
16 |
|
|
ZAGLEBIE SOSNOWIEC |
7 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
BILINSKI KAMIL(27) |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
WPDW |
SHELBOURNE (W) |
2 |
|
|
DLR WAVES (W) |
10 |
|
|
2-0 |
3-0 |
- |
- |
|
|
(49)GRAY CHRISTIE |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
SLDB |
ORENBURG 2 |
11 |
|
|
DINAMO KIROV |
1 |
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(41)USOV DMITRIY |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
SLDB |
VOLNA NIZHNY NOVGOROD |
9 |
|
|
KRYLYA SOVETOV 2 |
6 |
|
|
0-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
(50)BELYAKOV IGOR |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
ALLS |
IFK NORRKOPING |
15 |
|
|
KALMAR FF |
14 |
2 |
|
1-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(65)NYMAN CHRISTOFFER |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
SUPE |
DEGERFORS IF |
3 |
1 |
|
SKOVDE AIK |
10 |
1 |
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
SUPE |
OSTERSUNDS FK |
9 |
|
|
VARBERGS BOIS FC |
13 |
1 |
|
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(56)KARLSSON GRACH SEBASTIAN |
|
16:00 |
2 HF |
90' |
|
PDIG |
MIRAMAR MISIONES |
4 |
|
|
CERRO LARGO |
3 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
16:30 |
H/T |
|
|
CF |
HANNOVER 96 |
|
|
|
VFL WOLFSBURG |
|
|
|
1-2 |
1-2 |
- |
- |
|
|
AMOURA MOHAMED(44) |
|
16:30 |
H/T |
|
|
CF |
KARLSRUHER SC |
|
|
|
STRASBOURG |
|
|
|
3-0 |
3-0 |
- |
- |
|
|
(41)ZIVZIVADZE BUDU |
|
16:30 |
Sched |
|
|
3DA4 |
VERDAL |
12 |
|
|
STROMSGODSET 2 |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
PBMC |
DOCK SUD |
10 |
|
|
EXCURSIONISTAS |
6 |
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(12)BENITEZ BRAIAN |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
FDA |
FC DENDER |
6 |
|
|
UNION SAINT-GILLOISE |
15 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
SUPE |
FC NORDSJAELLAND |
1 |
|
|
FC MIDTJYLLAND |
7 |
|
|
- |
0-1 |
- |
- |
|
|
SOERENSEN OLIVER(12) |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
MEIS |
KALJU NOMME |
2 |
|
|
TAMMEKA TARTU |
5 |
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(6)TAMM ALEX |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
VEIK |
HJK HELSINKI |
1 |
|
|
AC OULU |
8 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
VEIK |
SJK |
3 |
|
|
FC LAHTI |
12 |
|
|
- |
2-1 |
- |
- |
|
|
PABLO(15) |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
BLACKPOOL |
|
|
|
SUNDERLAND |
|
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
FLEETWOOD TOWN |
|
|
|
HEART OF MIDLOTHIAN |
|
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
IPSWICH |
|
|
|
FORTUNA DUSSELDORF |
|
|
|
- |
0-1 |
- |
- |
|
|
SCHMIDT DANNY(5) |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
PRESTON |
|
|
|
FIORENTINA |
|
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
RIZESPOR |
|
|
|
NICE |
|
|
|
- |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
ROTHERHAM |
|
|
|
SHEFFIELD UTD |
|
|
|
- |
0-1 |
- |
- |
|
|
ARBLASTER OLLIE(10) |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
SALFORD CITY |
|
|
|
EVERTON |
|
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
TORINO |
|
|
|
CREMONESE |
|
|
|
- |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
UDINESE |
|
|
|
FC KOLN |
|
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(8)SUCCESS ISAAC |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
CF |
WIGAN |
|
|
|
BLACKBURN |
|
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
RN |
SSV JEDDELOH |
12 |
|
|
FC ST. PAULI II |
14 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
2D |
AEGIR |
8 |
|
|
HAUKAR |
7 |
|
|
- |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
ELIT |
KFUM OSLO |
6 |
|
|
BODO-GLIMT |
1 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
AALESUND |
15 |
|
|
EGERSUNDS |
4 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
ASANE |
13 |
|
|
RAUFOSS |
10 |
1 |
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
BRYNE |
3 |
|
|
SANDNES ULF |
16 |
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(8)SAUNES EIRIK |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
KONGSVINGER |
5 |
|
|
LEVANGER |
11 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
MJONDALEN |
12 |
|
|
LYN |
8 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
SOGNDAL |
7 |
|
|
START |
14 |
1 |
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(18)EGIL FLO PER |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
1D |
STABAEK |
6 |
|
|
MOSS |
2 |
|
|
- |
1-1 |
- |
- |
|
|
ALEXANDERSSON NOAH(18) |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
2DA2 |
JUNKEREN |
12 |
|
|
KJELSAS |
2 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
IL |
ZAGLEBIE LUBIN II |
12 |
|
|
WIECZYSTA KRAKOW |
14 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
WPDW |
BOHEMIANS (W) |
8 |
|
|
SLIGO ROVERS (W) |
11 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
SLDB |
DYNAMO MAKHACHKALA 2 |
17 |
|
|
ANGUSHT |
9 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
SLDB |
TAGANROG |
3 |
|
|
FC ALANIA VLADIKAVKAZ II |
16 |
|
|
- |
2-0 |
- |
- |
|
|
(12)ABAKAROV MAGOMED |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrA |
ABERDEEN |
1 |
|
|
DUMBARTON |
5 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrA |
AIRDRIEONIANS |
2 |
|
|
QUEEN OF THE SOUTH |
3 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrB |
AYR UTD |
3 |
|
|
BUCKIE THISTLE |
5 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrB |
FALKIRK |
2 |
|
|
STENHOUSEMUIR |
4 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrC |
HIBERNIAN |
1 |
|
|
PETERHEAD |
3 |
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(5)MILLER LEWIS |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrC |
QUEENS PARK |
2 |
|
|
KELTY HEARTS |
4 |
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
(11)THOMAS DOMINIC |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrD |
BONNYRIGG ROSE ATHLETIC |
5 |
|
|
ARBROATH |
4 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrD |
DUNDEE |
1 |
|
|
INVERNESS CT |
3 |
|
|
- |
2-0 |
- |
- |
|
|
(1)MURRAY SIMON |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrE |
DUNFERMLINE |
4 |
|
|
COVE RANGERS |
5 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrE |
LIVINGSTON |
1 |
|
|
SPARTANS |
2 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrF |
MORTON |
4 |
|
|
ALLOA ATHLETIC |
1 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrF |
ST JOHNSTONE |
3 |
|
|
EAST FIFE |
2 |
|
|
- |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrG |
CLYDE |
3 |
|
|
MONTROSE |
4 |
|
|
- |
0-1 |
- |
- |
|
|
LYONS BLAIR(5) |
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrH |
RAITH ROVERS |
2 |
|
|
HAMILTON ACADEMICAL |
3 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
1 HF |
45' |
|
GrH |
ROSS COUNTY |
1 |
|
|
STIRLING ALBION |
4 |
|
|
- |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
17:30 |
Sched |
|
|
PL |
DINAMO MOSCOW |
5 |
|
|
LOKOMOTIV MOSCOW |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
17:30 |
Sched |
|
|
PL |
RUBIN |
4 |
|
|
ZENIT SAINT PETERSBURG |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
CUP |
SV AUSTRIA SALZBURG |
|
|
|
SVG REICHENAU |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
1L |
PARDUBICE |
11 |
|
|
KARVINA |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
1L |
TEPLICE |
14 |
|
|
SPARTA PRAHA |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
YKKO |
PK KESKI-UUSIMAA |
10 |
|
|
OLS |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
CF |
BOLOGNA |
|
|
|
CALDIERO TERME |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
CF |
NANTES |
|
|
|
DUNKERQUE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
CF |
RENNES |
|
|
|
ANGERS |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
CF |
UNION BERLIN |
|
|
|
RANGERS |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
1D |
THOR AKUREYRI |
7 |
|
|
IBV VESTMANNAEYJAR |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
PL |
SPARTAK SEMEY |
5 |
|
|
ZHENIS |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
VIRS |
GROBINA |
6 |
|
|
FS METTA LU |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
AL |
DZIUGAS |
4 |
|
|
FK PANEVEZYS |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
GrB |
UKRAINE (U23) |
4 |
|
|
MOROCCO U23 |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
GrC |
UZBEKISTAN (U23) |
4 |
|
|
EGYPT (U23) |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
IL |
GORNIK LECZNA |
5 |
|
|
STAL RZESZOW |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
IL |
HUTNIK NOWA HUTA |
17 |
|
|
SWIT SKOLWIN |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
IL |
OLIMPIA ELBLAG |
9 |
|
|
GKS JASTRZEBIE |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
WPDW |
SHAMROCK ROVERS WOMEN |
7 |
|
|
CORK CITY (W) |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
FL |
SOKOL SARATOV |
5 |
|
|
KAMAZ NABEREZHNYE CHELNY |
15 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
SLDB |
DYNAMO STAVROPOL |
5 |
|
|
SPARTAK NALCHIK |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
SLDB |
FC KUBAN-HOLDING |
11 |
|
|
LEGION-DYNAMO |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
SLDB |
KAMENSK-SHAKHTINSKY |
8 |
|
|
RUBIN YALTA |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
SLDB |
NART CHERKESSK |
12 |
|
|
ASTRAKHAN |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
2L |
LOKOMOTIVA ZVOLEN |
6 |
|
|
FC PETRZALKA 1898 |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
2L |
OFK MALZENICA |
7 |
|
|
HFC HUMENNE |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
2L |
PUCHOV |
9 |
|
|
FC TATRAN PRESOV |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
2L |
SLOVAN BRATISLAVA B |
10 |
|
|
MSK POVAZSKA BYSTRICA |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
Sched |
|
|
2L |
ST. LUBOVNA |
11 |
|
|
FC VION ZLATE MORAVCE |
14 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
CUP |
SR DONAUFELD |
|
|
|
SCR ALTACH |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
CUP |
UNION PROCON DIETACH |
|
|
|
WSC HERTHA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
SPL |
SPORTIST SVOGE |
17 |
|
|
FRATRIA |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
3DA6 |
ULFSTIND |
10 |
|
|
HONEFOSS |
1 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
EKST |
RADOMIAK RADOM |
6 |
|
|
JAGIELLONIA |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
ALLS |
IFK GOTEBORG |
12 |
|
|
IF BROMMAPOJKARNA |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
ALLS |
MALMO FF |
1 |
|
|
IK SIRIUS |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:30 |
Sched |
|
|
PDIG |
FENIX |
4 |
|
|
PROGRESO |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CUP |
ASK KLAGENFURT |
|
|
|
SPORTUNION MAUER |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CUP |
SC SCHWAZ |
|
|
|
SW BREGENZ |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CUP |
VFB HOHENEMS |
|
|
|
ASKO OEDT |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CUP |
WILDON |
|
|
|
FC BW LINZ |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
FPL |
CSKA-SOFIA |
11 |
|
|
HEBAR PAZARDZHIK |
14 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
YKKO |
KUPS AKATEMIA |
7 |
|
|
KPV |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CF |
ATLETICO MADRID |
|
|
|
NUMANCIA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CF |
MARSEILLE |
|
|
|
PAU |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CF |
PSV |
|
|
|
VALENCIA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
CF |
ROMA |
|
|
|
TOULOUSE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
2D |
VOLSUNGUR |
5 |
|
|
REYNIR S. |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
ELIT |
FREDRIKSTAD |
5 |
|
|
ROSENBORG |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
WPDW |
TREATY UNITED (W) |
9 |
|
|
WEXFORD YOUTHS (W) |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SUPE |
POLI IASI |
8 |
|
|
GLORIA BUZAU |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SLDB |
STROGINO MOSCOW |
16 |
|
|
KVANT OBNINSK |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SLDB |
FC ROSTOV II |
1 |
|
|
DRUZHBA MAYKOP |
15 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SL |
FK ZELEZIARNE PODBREZOVA |
10 |
|
|
ZILINA |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SL |
MFK SKALICA |
6 |
|
|
ZEMPLIN MICHALOVCE |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SL |
FC SION |
4 |
|
|
FC LAUSANNE-SPORT |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
Sched |
|
|
SL |
GRASSHOPPER-CLUB |
8 |
|
|
FC LUZERN |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:15 |
Sched |
|
|
CUP |
KREMSER SC |
|
|
|
STURM GRAZ |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:15 |
Sched |
|
|
FDA |
BEERSCHOT |
4 |
|
|
OH LEUVEN |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
|
CUP |
SV DONAU |
|
|
|
ASK VOITSBERG |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
|
PD |
DEPORTES COPIAPO |
13 |
|
|
COQUIMBO UNIDO |
1 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
|
PB |
UNION SAN FELIPE |
16 |
|
|
SAN LUIS |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:30 |
Sched |
|
|
FL |
CHERNOMORETS NOVOROSSIYSK |
14 |
|
|
URAL |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
CUP |
LEOBENDORF |
|
|
|
SKN ST. POLTEN |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
CUP |
USV ST. ANNA AM AIGEN |
|
|
|
ADMIRA WACKER |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
SPL |
DUNAV RUSE |
1 |
|
|
NESEBAR |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
SPL |
ETAR VELIKO TARNOVO |
5 |
|
|
MINYOR PERNIK |
14 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
SPL |
LITEX |
7 |
|
|
SPARTAK PLEVEN |
19 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
SPL |
PIRIN BLAGOEVGRAD |
8 |
|
|
STRUMSKA SLAVA |
20 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
CF |
BESIKTAS |
|
|
|
GENCLERBIRLIGI |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
2D |
KORMAKUR-HVOET |
9 |
|
|
KF FJALLABYGGDAR |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
GrA |
NEW ZEALAND (U23) |
2 |
|
|
USA (U23) |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
GrD |
ISRAEL (U23) |
2 |
|
|
PARAGUAY (U23) |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:00 |
Sched |
|
|
PL |
FAKEL VORONEZH |
13 |
|
|
AKRON TOGLIATTI |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:30 |
Sched |
|
|
CUP |
ASV SIEGENDORF |
|
|
|
FLORIDSDORFER AC |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:30 |
Sched |
|
|
CF |
INTER |
|
|
|
LAS PALMAS |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
20:35 |
Sched |
|
|
IL |
WARTA POZNAN |
18 |
|
|
WISLA PLOCK |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
LP |
INDEPENDIENTE RIVADAVIA |
8 |
|
|
INDEPENDIENTE |
21 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PN |
ALDOSIVI |
5 |
|
|
COLON SANTA FE |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PN |
ARSENAL SARANDI |
33 |
|
|
QUILMES |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PN |
BROWN DE ADROGUE |
38 |
|
|
CHACO FOR EVER |
36 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PN |
CHACARITA JUNIORS |
24 |
|
|
ESTUDIANTES B.A. |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PN |
NUEVA CHICAGO |
6 |
|
|
DEPORTIVO MADRYN |
14 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PN |
TRISTAN SUAREZ |
25 |
|
|
ATLETICO GUEMES |
35 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
ARGENTINO DE QUILMES |
13 |
|
|
VILLA DALMINE |
18 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
DEPORTIVO ARMENIO |
3 |
|
|
ATLETICO FENIX |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
FLANDRIA |
19 |
|
|
SACACHISPAS |
16 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
SPORTIVO ITALIANO |
11 |
|
|
DEPORTIVO LAFERRERE |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
UAI URQUIZA |
7 |
|
|
SAN MARTIN BURZACO |
17 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
VILLA SAN CARLOS |
15 |
|
|
DEPORTIVO MERLO |
21 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
FARZ |
CRUCERO DEL NORTE |
10 |
|
|
INDEPENDIENTE DE CHIVILCOY |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
1L |
SLAVIA PRAHA |
8 |
|
|
DYNAMO CESKE BUDEJOVICE |
16 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
CF |
VALLADOLID |
|
|
|
BURGOS |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
L1C |
SPORTING CRISTAL |
8 |
|
|
CIENCIANO |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
SL |
CRVENA ZVEZDA |
1 |
|
|
MLADOST LUCANI |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
SL |
JEDINSTVO UB |
16 |
|
|
FK PARTIZAN |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
SL |
ZELEZNICAR PANCEVO |
5 |
|
|
NAPREDAK |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
ALLS |
HALMSTAD |
13 |
|
|
IFK VARNAMO |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
SD |
LA LUZ |
11 |
|
|
COLON |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
Sched |
|
|
SD |
PLAZA COLONIA |
3 |
|
|
ORIENTAL |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:15 |
Sched |
|
|
CF |
GALATASARAY |
|
|
|
PARMA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:15 |
Sched |
|
|
EKST |
WIDZEW LODZ |
12 |
|
|
LECH POZNAN |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:15 |
Sched |
|
|
PL |
NK DOMZALE |
10 |
|
|
NS MURA |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
|
CF |
SPORTING CP |
|
|
|
ATHLETIC BILBAO |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
|
CF |
VERONA |
|
|
|
FERALPISALO |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
|
FD |
LONGFORD TOWN FC |
10 |
|
|
UCD |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
|
SL |
KFC KOMARNO |
4 |
|
|
SLOVAN BRATISLAVA |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:30 |
Sched |
|
|
SL |
FC BASEL 1893 |
7 |
|
|
FC LUGANO |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:35 |
Sched |
|
|
WPDW |
PEAMOUNT UNITED (W) |
4 |
|
|
ATHLONE TOWN (W) |
1 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:45 |
Sched |
|
|
FDA |
ANDERLECHT |
3 |
|
|
ST TRUIDEN |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:45 |
Sched |
|
|
PD |
SLIGO ROVERS |
6 |
|
|
GALWAY UNITED |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
PN |
ATLETICO MITRE |
23 |
|
|
ALMIRANTE BROWN |
34 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
FAPZ |
DEFENSORES VR |
6 |
|
|
SOL DE AMERICA FORMO |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
PD |
REAL SANTA CRUZ |
16 |
|
|
ORIENTE PETROLERO |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
PD |
UNION ESPANOLA |
8 |
|
|
COBRESAL |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
PB |
DEPORTES SANTA CRUZ |
12 |
|
|
CURICO UNIDO |
14 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
GrA |
FRANCE (U23) |
1 |
|
|
GUINEA (U23) |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
GrD |
JAPAN (U23) |
1 |
|
|
MALI (U23) |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
22:00 |
Sched |
|
|
SUPE |
SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE |
2 |
|
|
DINAMO BUCURESTI |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
LP |
SAN LORENZO |
23 |
|
|
NEWELLS OLD BOYS |
14 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
PBMC |
COLEGIALES |
1 |
|
|
ACASSUSO |
22 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
SB |
CORITIBA |
15 |
|
|
CHAPECOENSE-SC |
16 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
SB |
MIRASSOL |
5 |
|
|
OPERARIO-PR |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
SC |
FIGUEIRENSE |
10 |
|
|
REMO |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
SC |
SAMPAIO CORREA |
17 |
|
|
NAUTICO RECIFE |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
PBC |
ORSOMARSO |
15 |
|
|
CORTULUA |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
CF |
CHELSEA |
|
|
|
CELTIC |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:00 |
Sched |
|
|
DP |
SPORTIVO AMELIANO |
10 |
|
|
TACUARY |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:15 |
Sched |
|
|
L1C |
ASOCIACION DEPORTIVA TARMA |
3 |
|
|
CULTURAL SANTA ROSA |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:30 |
Sched |
|
|
PBC |
QUINDIO |
14 |
|
|
TIGRES FC |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:30 |
Sched |
|
|
PDIG |
MONTEVIDEO WANDERERS |
3 |
|
|
DEPORTIVO MALDONADO |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
23:30 |
Sched |
|
|
PDIG |
PENAROL |
1 |
|
|
DEFENSOR SPORTING |
2 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
|
23:00 |
FTR |
|
|
SDFS |
PRINCESA DO SOLIMOES |
|
|
|
ALTOS |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
23:00 |
FTR |
|
|
CSL |
TORONTO FALCONS |
3 |
|
|
HAMILTON CITY |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
22:00 |
FTR |
|
|
SDFS |
NOVO HAMBURGO |
|
|
|
MARINGA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
22:00 |
FTR |
|
|
SDFS |
REAL NOROESTE |
|
|
|
BRASILIENSE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
22:00 |
FTR |
|
|
SDFS |
TOCANTINOPOLIS |
|
|
|
MANAUARA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(22:00) |
Post |
|
|
PB |
BARNECHEA |
3 |
|
|
DEPORTES RECOLETA |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
(21:15) |
Post |
|
|
FPL |
SLAVIA SOFIA |
13 |
|
|
LUDOGORETS |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
21:00 |
FTR |
|
|
PCC |
DEPORTIVO MUNIZ |
20 |
|
|
REAL PILAR |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
21:00 |
FTR |
|
|
PCC |
EL PORVENIR |
15 |
|
|
YUPANQUI |
25 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
21:00 |
FTR |
|
|
PCC |
GENERAL LAMADRID |
16 |
|
|
DEPORTIVO PARAGUAYO |
23 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
21:00 |
FTR |
|
|
PCC |
MERCEDES |
17 |
|
|
ARGENTINO DE ROSARIO |
18 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
21:00 |
FTR |
|
|
PCC |
PUERTO NUEVO |
19 |
|
|
ATLETICO ATLAS |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
21:00 |
FTR |
|
|
SDFS |
JACUIPENSE |
|
|
|
IGUATU |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
21:00 |
FTR |
|
|
CSL |
SC SCARBOROUGH |
2 |
|
|
SERBIAN WHITE EAGLES |
1 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(21:00) |
Canc |
|
|
CF |
GETAFE |
|
|
|
ALBACETE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
19:00 |
FTR |
|
|
CSL |
FUTURE STARS |
6 |
|
|
UNITY |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
19:00 |
FTR |
|
|
CF |
BOAVISTA |
|
|
|
LUSITANIA LOUROSA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
19:00 |
FTR |
|
|
OBN |
FC EINTRACHT MUENCHBERG |
11 |
|
|
SPVGG BAYERN HOF |
16 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
19:00 |
FTR |
|
|
SLDA |
KRASNODAR 2 |
4 |
|
|
MUROM |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
18:00 |
FTR |
|
|
1D |
FC OSTROVETS |
11 |
|
|
FC BARANOVICHI |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
18:00 |
FTR |
|
|
FS |
SPAIN U19 (W) |
|
|
|
NETHERLANDS U19 (W) |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(18:00) |
Canc |
|
|
CF |
REAL SOCIEDAD |
|
|
|
TOULOUSE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
18:00 |
FTR |
|
|
OBS |
TSV 1861 NOERDLINGEN |
10 |
|
|
UNTERHACHING II |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
18:00 |
FTR |
|
|
OH |
BAYERN ALZENAU |
4 |
|
|
VFB MARBURG |
18 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
18:00 |
FTR |
|
|
1D |
BANGA GARGZDAI B |
15 |
|
|
FK ATMOSFERA |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(18:00) |
Post |
|
|
SL |
FK IMT BEOGRAD |
12 |
|
|
RADNICKI 1923 |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
17:30 |
FTR |
|
|
CF |
ST ETIENNE |
|
|
|
VILLARREAL |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
1D |
SLONIM-2017 |
17 |
|
|
BELARUS (U17) |
16 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
CF |
LORIENT |
|
|
|
LE HAVRE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
CF |
MANSFIELD |
|
|
|
OXFORD UNITED |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
CF |
SHREWSBURY |
|
|
|
DERBY |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
CF |
TORQUAY |
|
|
|
PLYMOUTH |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
OBS |
SCHALDING-HEINING |
7 |
|
|
FC SONTHOFEN |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(17:00) |
Post |
|
|
BD |
VESTRI |
11 |
|
|
FH HAFNARFJORDUR |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
(17:00) |
Canc |
|
|
3DA6 |
BRUMUNDDAL |
2 |
|
|
ELVERUM |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
17:00 |
FTR |
|
|
DI |
MARTIN LEDESMA |
10 |
|
|
3 DE FEBRERO |
15 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
DI |
PASTOREO FC |
14 |
|
|
CLUB SP. SAN LORENZO |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
SLDA |
MASHUK-KMV |
2 |
|
|
METALLURG LIPETSK |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
SLDA |
RODINA 2 |
6 |
|
|
IRTYSH OMSK |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
17:00 |
FTR |
|
|
SLDA |
VOLGA ULYANOVSK |
10 |
|
|
DINAMO BRYANSK |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(16:00) |
Post |
|
|
1D |
FC LIDA |
7 |
|
|
BELSHINA BOBRUISK |
5 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
|
1D |
FC ORSHA |
9 |
|
|
BUMPROM GOMEL |
10 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
(16:00) |
Post |
|
|
1D |
LOKOMOTIV GOMEL |
12 |
|
|
VOLNA PINSK |
3 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
(16:00) |
Post |
|
|
1D |
SHAKHTER SOLIG. RESERVES |
15 |
|
|
MAXLINE ROGACHEV |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
16:00 |
FTR |
|
|
ESIL |
FC TALLINN |
5 |
|
|
TALLINNA KALEV II |
8 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OBN |
ASV NEUMARKT |
8 |
|
|
ATSV ERLANGEN |
7 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OBN |
DJK GEBENBACH |
9 |
|
|
WURZBURGER FV |
13 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OBN |
SV FORTUNA REGENSBURG |
18 |
|
|
TSV ABTSWIND |
15 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OH |
FSV FERNWALD |
8 |
|
|
UNTER-FLOCKENBACH |
17 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OH |
HANAUER SC 1960 |
9 |
|
|
SC WALDGIRMES |
12 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OH |
SV STEINBACH 1920 |
13 |
|
|
FC EDDERSHEIM |
6 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
OH |
TURK GUCU FRIEDBERG |
16 |
|
|
KSV BAUNATAL |
11 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
16:00 |
FTR |
|
|
PSL |
ARENEL MOVERS |
18 |
|
|
CAPS UNITED |
9 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
15:15 |
Fin |
|
|
LS |
SELANGOR |
3 |
|
|
PENANG |
8 |
|
|
1-0 |
4-1 |
- |
- |
|
|
(90+11)CHENG QUENTIN |
|
15:00 |
Fin |
|
|
1D |
FC FREDERICIA |
2 |
2 |
|
VENDSYSSEL FF |
6 |
|
|
2-1 |
4-2 |
- |
- |
|
|
(84)DALL ESKILD |
|
15:00 |
Fin |
|
|
ESIL |
FC ELVA |
7 |
|
|
FLORA TALLINN II |
4 |
|
|
1-1 |
1-3 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
ESIL |
PAIDE LM II |
9 |
|
|
TARTU WELCO ELEKTER |
3 |
|
|
0-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
ESIL |
VIIMSI JK |
2 |
|
|
FCI LEVADIA II |
6 |
|
|
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
KLW |
PK KESKI-UUSIMAA |
10 |
|
|
ILVES (W) |
6 |
|
|
0-2 |
1-7 |
- |
- |
|
|
MAKIPELKOLA ELLI(90+6) |
|
15:00 |
FTR |
|
|
CF |
BORUSSIA DORTMUND II |
|
|
|
ALMERE CITY FC |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
15:00 |
Fin |
|
|
CF |
BRISTOL CITY |
|
|
|
EXETER |
|
|
|
0-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
MAGENNIS JOSH(Pen80) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
CF |
FSV MAINZ 05 |
|
|
|
PREUSSEN MUNSTER |
|
|
|
1-0 |
3-1 |
- |
- |
|
|
(74)ONISIWO KARIM |
|
15:00 |
FTR |
|
|
CF |
WAALWIJK |
|
|
|
AS EUPEN |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
15:00 |
Fin |
|
|
CF |
WEST BROM |
|
|
|
MALLORCA |
|
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
SANCHEZ ANTONIO(66) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RB |
DJK VILZING |
13 |
|
|
TURKGUCU-ATASPOR MUNCHEN |
14 |
|
|
1-0 |
3-1 |
- |
- |
|
|
TUNC EMRE(77) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RN |
ROT-WEISS ERFURT |
2 |
|
|
FC EILENBURG |
17 |
|
|
0-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(89)UZUN OMER |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
1899 HOFFENHEIM II |
8 |
|
|
FC ASTORIA WALLDORF |
4 |
|
|
1-1 |
2-2 |
- |
- |
|
|
POLITAKIS THEODOROS(90+1) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
BAHLINGER SC |
17 |
|
|
FC GIESSEN |
3 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
EBNOUTALIB YOUNES(66) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
BAROCKSTADT FULDA LEHNERZ |
12 |
|
|
FC 08 VILLINGEN |
10 |
|
|
1-0 |
1-1 |
- |
- |
|
|
SOEKLER MARCEL(52) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
FSV FRANKFURT |
11 |
|
|
TSV STEINBACH |
13 |
|
1 |
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(88)MEMISEVIC MALIK |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
SC FREIBURG II |
6 |
|
|
KICKERS OFFENBACH |
9 |
|
|
0-0 |
2-2 |
- |
- |
|
|
BARRY BOUBACAR(90+1) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
SGV FREIBERG |
5 |
|
|
GOEPPINGER SV |
7 |
|
|
1-1 |
2-2 |
- |
- |
|
|
(81)GROBELNIK GAL |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RS |
STUTTGARTER KICKERS |
2 |
|
1 |
EINT. FRANKFURT II |
16 |
|
1 |
0-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
INANOGLU KAAN(70) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
EINTRACHT HOHKEPPEL |
12 |
|
|
FC KOLN II |
5 |
|
|
1-0 |
1-2 |
- |
- |
|
|
SCHMITT OLIVER(90+3) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
FORTUNA DUSSELDORF II |
6 |
|
|
FC BOCHOLT |
13 |
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(81)SKOLIK KILIAN |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
FORTUNA KOLN |
2 |
|
|
SV RODINGHAUSEN |
18 |
|
|
0-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(67)FISCHER MAX |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
KFC UERDINGEN 05 |
16 |
|
|
SPORTFREUNDE LOTTE |
4 |
|
|
0-1 |
0-2 |
- |
- |
|
|
NYUYDINE BURINYUY(78) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
ROT-WEISS OBERHAUSEN |
15 |
|
|
BORUSSIA MONCHENGLADB. II |
1 |
|
|
1-1 |
2-4 |
- |
- |
|
|
(90)BURGHARD DOMINIK |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
SC PADERBORN 07 II |
9 |
|
|
FC DUREN |
8 |
|
|
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(63)BRAVO-SANCHEZ ADRIAN |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
SC WIEDENBRUCK 2000 |
17 |
|
|
FC SCHALKE 04 II |
3 |
|
|
0-0 |
0-2 |
- |
- |
|
|
TONYE YANNICK(82) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RW |
TUERKSPOR DORTMUND |
10 |
|
|
WUPPERTALER SV |
11 |
|
|
1-0 |
1-1 |
- |
- |
|
|
KEFKIR OGUZHAN(50) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
RN |
SV MEPPEN |
2 |
|
|
WEICHE FLENSBURG |
3 |
|
|
0-0 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(87)HARITONOV DANIEL |
|
15:00 |
Fin |
|
|
OBS |
FC DEISENHOFEN |
9 |
|
|
TURKSPOR AUGSBURG |
6 |
|
|
0-2 |
0-3 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
OBN |
VFB EICHSTATT |
6 |
|
|
TSV KARLBURG |
10 |
|
|
1-1 |
3-2 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
OH |
ADLER WEIDENHAUSEN |
2 |
|
|
FSV WOLFHAGEN |
3 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
OH |
EINTRACHT STADTALLENDORF |
19 |
|
|
RW WALLDORF |
1 |
|
|
1-1 |
1-3 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
1D |
FK RITERIAI |
1 |
|
|
FK ZALGIRIS KAUNAS B |
12 |
|
|
3-0 |
4-0 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
2DA2 |
GRORUD |
6 |
|
|
ULL-KISA |
7 |
|
|
0-1 |
3-4 |
- |
- |
|
|
(90+4)ANDERSEN MATS |
|
15:00 |
Fin |
|
|
2DA2 |
STJORDALS BLINK |
4 |
|
|
STROMMEN |
5 |
|
|
4-0 |
6-0 |
- |
- |
|
|
(89)LILLEBO MATS |
|
15:00 |
Fin |
|
|
3DA5 |
GJELLERASEN |
10 |
|
|
SKEDSMO |
11 |
|
|
0-0 |
2-2 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
3DA5 |
HOEDD 2 |
13 |
|
|
KRISTIANSUND BK 2 |
12 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
PL |
NIZHNY NOVGOROD |
15 |
|
|
CSKA MOSCOW |
1 |
|
|
0-1 |
0-3 |
- |
- |
|
|
OBLYAKOV IVAN(78) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
SLDB |
ZVEZDA ST PETERSBURG |
15 |
|
|
DINAMO VOLOGDA |
10 |
|
|
1-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
KIREEV NIKITA(73) |
|
15:00 |
Fin |
|
|
SLDB |
LADA TOGLIATTI |
13 |
|
|
RUBIN 2 |
4 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
15:00 |
Fin |
|
|
SLDB |
NOSTA |
7 |
|
|
NIZHNY NOVGOROD II |
12 |
|
1 |
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(Pen12)IVANNIKOV NIKOLAY |
|
14:35 |
Fin |
|
|
SL |
TIANJIN TEDA |
7 |
2 |
|
QINGDAO YOUTH ISLAND FC |
14 |
3 |
|
1-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
ALAN(56) |
|
14:30 |
Fin |
|
|
CF |
CRAWLEY TOWN |
|
|
|
CRYSTAL PALACE |
|
|
|
0-4 |
3-6 |
- |
- |
|
|
SCHLUPP JEFFREY(86) |
|
14:30 |
Fin |
|
|
CF |
SV DARMSTADT 98 |
|
|
|
COVENTRY |
|
|
|
0-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(82)LAKENMACHER FYNN |
|
14:00 |
Fin |
|
|
1D |
FC MOLODECHNO |
1 |
|
|
FC ENERGETIK-BGU MINSK |
18 |
|
|
1-1 |
3-3 |
- |
- |
|
|
|
|
14:00 |
Fin |
|
|
SL |
CHANGCHUN YATAI |
11 |
1 |
|
SHIJIAZHUANG EVER BRIGHT |
15 |
2 |
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(88)TAN LONG |
|
14:00 |
Fin |
|
|
1D |
ROSKILDE |
11 |
1 |
|
B93 COPENHAGEN |
3 |
|
|
1-2 |
1-2 |
- |
- |
|
|
ISAKI FISNIK(40) |
|
14:00 |
Fin |
|
|
KLW |
PK-35 VANTAA (W) |
7 |
|
|
ALAND UNITED (W) |
4 |
|
|
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(55)PELTOKANGAS ELINA |
|
14:00 |
Fin |
|
|
CF |
VARDAR SKOPJE |
|
|
|
SWANSEA |
|
|
|
1-0 |
1-1 |
- |
- |
|
|
FRANCO GONCALO(62) |
|
14:00 |
FTR |
|
|
CF |
WILLEM II |
|
|
|
SPARTA ROTTERDAM |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
14:00 |
Fin |
|
|
RN |
BSG CHEMIE LEIPZIG |
7 |
|
|
SV BABELSBERG 03 |
6 |
|
|
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(48)RATIFO STANLEY |
|
14:00 |
Fin |
|
|
RN |
HERTHA ZEHLENDORF |
1 |
|
|
FSV ZWICKAU |
18 |
|
|
3-0 |
5-0 |
- |
- |
|
|
(80)FIGURSKI VIEIRA GABRIEL |
|
14:00 |
Fin |
|
|
FL |
ENISEY |
11 |
2 |
|
TORPEDO MOSCOW |
1 |
2 |
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
NETFULLIN RAVIL(90+4) |
|
14:00 |
Fin |
|
|
SLDA |
TORPEDO MIASS |
7 |
|
|
KHIMIK DZERZHINSK |
1 |
|
|
0-1 |
1-4 |
- |
- |
|
|
|
|
14:00 |
Fin |
|
|
SUPE |
UTSIKTENS BK |
4 |
3 |
|
SANDVIKENS IF |
5 |
3 |
|
0-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
(90)MOHIDEEN ALLAN |
|
13:30 |
FTR |
|
|
NORT |
UNIVERSITY AZZURRI |
5 |
|
|
HELLENIC ATHLETIC |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:30 |
Fin |
|
|
K1 |
DAEGU FC |
10 |
1 |
|
DAEJEON CITIZEN |
12 |
3 |
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
GIACOBE KELVIN(45+1) |
|
13:30 |
Fin |
|
|
K1 |
INCHEON UNITED |
9 |
2 |
|
FC SEOUL |
6 |
1 |
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
KANG JU-HYEOK(47) |
|
13:30 |
Fin |
|
|
K2 |
SEONGNAM FC |
12 |
|
|
BUCHEON FC 1995 |
7 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
JEON SEONG-SU(31) |
|
13:00 |
FTR |
|
|
CF |
AROUCA |
|
|
|
BOAVISTA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:00 |
FTR |
|
|
CF |
CASA PIA |
|
|
|
FAMALICAO |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:00 |
FTR |
|
|
CF |
ESTRELA DA AMADORA |
|
|
|
FARENSE |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:00 |
FTR |
|
|
CF |
MOREIRENSE |
|
|
|
PENAFIEL |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:00 |
FTR |
|
|
CF |
NACIONAL |
|
|
|
CHAVES |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:00 |
FTR |
|
|
CF |
RIO AVE |
|
|
|
SANTA CLARA |
|
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
Full Time Result Only |
|
13:00 |
Fin |
|
|
CF |
UTRECHT |
|
|
|
LENS |
|
|
|
1-1 |
2-1 |
- |
- |
|
|
(80)HOREMANS SIEBE |
|
13:00 |
Fin |
|
|
CF |
VISSEL KOBE |
|
|
|
TOTTENHAM |
|
|
|
1-1 |
2-3 |
- |
- |
|
|
MOORE MIKEY(88) |
|
13:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
FC IMABARI |
2 |
|
|
GRULLA MORIOKA |
20 |
|
|
2-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
OTABOR KENNETH(57) |
|
13:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
FC RYUKYU |
13 |
|
|
GIRAVANZ KITAKYUSHU |
7 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
NAGAI RYO(4) |
|
13:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
MATSUMOTO YAMAGA |
10 |
|
|
FUKUSHIMA UNITED |
8 |
|
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
SHIOHAMA RYO(43) |
|
13:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
TEGEVAJARO MIYAZAKI |
19 |
|
|
OMIYA ARDIJA |
1 |
|
|
0-1 |
0-2 |
- |
- |
|
|
FUJII KAZUSHI(81) |
|
13:00 |
Fin |
|
|
PL |
ALBIREX NIIGATA (S) |
9 |
|
|
TAMPINES ROVERS FC |
1 |
|
|
0-2 |
2-4 |
- |
- |
|
|
(62)NAKANO SHINGO |
|
13:00 |
Fin |
|
|
PL |
DPMM FC |
6 |
|
|
GARENA YOUNG LIONS |
5 |
|
|
1-1 |
1-3 |
- |
- |
|
|
ENOMOTO ITSUKI(77) |
|
13:00 |
Fin |
|
|
K1 |
GWANGJU FC |
7 |
1 |
|
SUWON FC |
5 |
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(6)TIGRAO GABRIEL |
|
13:00 |
Fin |
|
|
K2 |
FC ANYANG |
1 |
|
|
CHUNGNAM ASAN |
3 |
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(17)MOON SEONG-WOO |
|
13:00 |
Fin |
|
|
KL |
CHANGWON CITY |
5 |
|
|
POCHEON CITIZEN FC |
14 |
|
1 |
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
13:00 |
Fin |
|
|
KL |
DAEJEON KORAIL |
7 |
|
|
DAEGU FC RESERVES |
16 |
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(68)LEE CHANG-HOON |
|
12:30 |
Fin |
|
|
ESIL |
HARJU JALGPALLIKOOL |
1 |
|
|
TABASALU |
10 |
|
|
0-1 |
5-1 |
- |
- |
|
|
|
|
12:30 |
Fin |
|
|
CF |
REIMS |
|
|
|
SHIMIZU S-PULSE |
|
|
|
0-0 |
0-3 |
- |
- |
|
|
|
|
12:15 |
Fin |
|
|
QUEE |
PENINSULA POWER |
4 |
|
|
OLYMPIC FC |
7 |
|
|
2-0 |
3-1 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSW |
HILLS UNITED |
14 |
|
|
ST GEORGE FC |
12 |
|
|
1-1 |
2-3 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSW |
MARCONI STALLIONS |
2 |
|
|
SYDNEY UNITED 58 FC |
6 |
|
|
2-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
DULWICH HILL FC |
13 |
|
|
BONNYRIGG WH. EAGLES |
10 |
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
INTER LIONS FC |
9 |
|
|
MT DRUITT TOWN RANGERS |
1 |
|
|
1-2 |
1-4 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
MACARTHUR RAMS |
14 |
|
|
DUNBAR ROVERS FC |
15 |
|
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
NORTHERN TIGERS |
6 |
|
|
NEPEAN FC |
16 |
|
|
3-0 |
4-0 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
RYDALMERE |
11 |
|
|
BLACKTOWN SPARTANS |
7 |
|
|
2-0 |
6-1 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
UNSW FC |
8 |
|
|
BANKSTOWN BERRIES FC |
12 |
|
|
2-0 |
4-1 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
CF |
GIRONA |
|
|
|
ESPANYOL |
|
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
12:00 |
Fin |
|
|
CF |
MONTPELLIER |
|
|
|
SOUTHAMPTON |
|
|
|
0-2 |
1-3 |
- |
- |
|
|
HARWOOD-BELLIS TAYLOR(55) |
|
12:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
FC OSAKA |
9 |
|
|
KAMATAMARE SANUKI |
17 |
|
|
0-0 |
1-3 |
- |
- |
|
|
MUNECHIKA KEI(82) |
|
12:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
KATALLER TOYAMA |
4 |
|
|
NAGANO PARCEIRO |
16 |
|
|
1-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(Pen90+2)MATSUOKA DAICHI |
|
12:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
NARA CLUB |
15 |
|
|
AZUL CLARO NUMAZU |
3 |
|
|
1-1 |
2-3 |
- |
- |
|
|
(90+4)HYAKUDA MANATO |
|
12:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
SC SAGAMIHARA |
6 |
|
|
ZWEIGEN KANAZAWA |
5 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
NISHIYA YUKI(66) |
|
12:00 |
Fin |
|
|
JL3 |
YSCC |
14 |
|
|
VANRAURE HACHINOHE |
12 |
|
|
0-0 |
1-1 |
- |
- |
|
|
KOKUBUN MASASHI(90+6) |
|
12:00 |
Fin |
|
|
SLDB |
KHIMKI 2 |
14 |
|
|
OREL |
11 |
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(83)TROFIMOV OLEG |
|
11:30 |
Fin |
|
|
SOUT |
ADELAIDE OLYMPIC |
11 |
|
|
PARA HILLS KNIGHTS |
10 |
|
|
1-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
|
|
11:30 |
Fin |
|
|
TPL |
KINGBOROUGH LIONS |
4 |
|
|
SOUTH HOBART |
2 |
|
|
0-3 |
1-4 |
- |
- |
|
|
|
|
11:15 |
Fin |
|
|
VICT |
ALTONA MAGIC |
9 |
|
|
MORELAND CITY |
14 |
|
|
1-1 |
6-3 |
- |
- |
|
|
|
|
11:15 |
Fin |
|
|
FNL |
SIGMA OLOMOUC B |
15 |
|
|
PROSTEJOV |
7 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
10:45 |
Fin |
|
|
CAPI |
MONARO PANTHERS |
4 |
|
|
OCONNOR KNIGHTS |
3 |
|
|
1-0 |
2-3 |
- |
- |
|
|
|
|
10:30 |
Fin |
|
|
SOUT |
ADELAIDE CITY FC |
5 |
|
|
CROYDON KINGS |
8 |
|
|
2-0 |
4-0 |
- |
- |
|
|
|
|
10:30 |
Fin |
|
|
SOUT |
ADELAIDE COMETS |
4 |
|
|
ADELAIDE UNITED II |
7 |
|
|
2-2 |
4-2 |
- |
- |
|
|
|
|
10:30 |
Fin |
|
|
SOUT |
WHITE CITY |
6 |
|
|
MODBURY JETS |
2 |
|
|
1-1 |
3-1 |
- |
- |
|
|
|
|
10:30 |
Fin |
|
|
NSW |
SPIRIT FC |
11 |
|
|
SYDNEY OLYMPIC |
7 |
|
|
0-2 |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
10:30 |
Fin |
|
|
VPLT |
CAROLINE SPRINGS GEORGE CROSS |
8 |
|
|
EASTERN LIONS SC |
11 |
|
|
0-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
NNSW |
VALENTINE PHOENIX |
7 |
|
|
LAMBTON JAFFAS |
2 |
|
|
1-1 |
3-1 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
WEST |
ARMADALE |
5 |
|
|
INGLEWOOD UNITED |
12 |
|
|
1-1 |
4-1 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
WEST |
BALCATTA |
9 |
|
|
FLOREAT ATHENA |
6 |
|
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
WEST |
BAYSWATER CITY |
7 |
|
|
WESTERN KNIGHTS |
8 |
|
|
0-0 |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
WEST |
ECU JOONDALUP |
2 |
|
|
STIRLING LIONS |
4 |
|
|
0-2 |
0-3 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
WEST |
PERTH GLORY YOUTH |
11 |
|
|
FREMANTLE CITY FC |
3 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
10:00 |
Fin |
|
|
KL |
SIHEUNG CITIZEN |
1 |
|
|
ULSAN CITIZEN |
8 |
|
|
2-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(9)JEONG HYEON-WOO |
|
09:30 |
Fin |
|
|
NNSW |
COOKS HILL UNITED FC |
6 |
|
|
MAITLAND FC |
8 |
|
|
4-0 |
5-0 |
- |
- |
|
|
|
|
09:30 |
Fin |
|
|
TPL |
LAUNCESTON UTD |
8 |
|
|
GLENORCHY KNIGHTS |
1 |
|
|
0-2 |
0-7 |
- |
- |
|
|
|
|
09:30 |
Fin |
|
|
NORT |
PORT DARWIN |
7 |
|
|
DARWIN OLYMPIC |
2 |
|
|
0-1 |
0-2 |
- |
- |
|
|
|
|
09:00 |
Fin |
|
|
SSL |
VIPERS FC |
9 |
|
|
ADELAIDE VICTORY |
12 |
|
|
1-0 |
3-1 |
- |
- |
|
|
|
|
08:30 |
Fin |
|
|
SOUT |
ADELAIDE RAIDERS |
9 |
|
|
CAMPBELLTOWN CITY |
3 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
08:30 |
Fin |
|
|
SOUT |
SOUTH ADELAIDE |
12 |
|
|
NE METROSTARS |
1 |
|
|
1-0 |
1-3 |
- |
- |
|
|
|
|
08:30 |
Fin |
|
|
SSL |
ADELAIDE COBRAS |
6 |
|
|
CUMBERLAND UNITED |
3 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
08:30 |
Fin |
|
|
SSL |
SALISBURY UNITED |
5 |
|
|
STURT LIONS |
7 |
|
|
0-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
08:30 |
Fin |
|
|
SSL |
WEST ADELAIDE |
10 |
|
|
FULHAM UNITED |
8 |
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
08:30 |
Fin |
|
|
SSL |
WESTERN STRIKERS |
11 |
|
|
ADELAIDE BLUE EAGLES |
4 |
|
|
0-3 |
1-7 |
- |
- |
|
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
|
VICT |
OAKLEIGH CANNONS |
3 |
|
|
MELBOURNE KNIGHTS |
8 |
|
|
1-0 |
3-1 |
- |
- |
|
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
|
CAPI |
CANBERRA OLYMPIC |
7 |
|
|
YOOGALI SOCCER CLUB |
8 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
BANKSTOWN CITY LIONS |
4 |
|
|
HAKOAH SYDNEY CITY |
3 |
|
|
1-1 |
2-1 |
- |
- |
|
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
|
NSWP |
NORTHBRIDGE FC BULLS |
2 |
|
|
SD RAIDERS |
5 |
|
|
0-1 |
0-4 |
- |
- |
|
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
|
VPLT |
LANGWARRIN SC |
7 |
|
|
WESTERN UNITED FC YOUTH |
3 |
|
|
1-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
08:00 |
Fin |
|
|
VPLT |
MELBOURNE CITY YOUTH |
6 |
|
|
BENTLEIGH GREENS |
9 |
|
|
2-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
|
|
07:30 |
Fin |
|
|
NNSW |
EDGEWORTH EAGLES |
3 |
|
|
LAKE MACQUARIE CITY |
12 |
|
|
2-0 |
4-0 |
- |
- |
|
|
|
|
(07:30) |
Post |
|
|
NNSW |
NEW LAMBTON FC |
10 |
|
|
NEWCASTLE OLYMPIC |
4 |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
07:30 |
Fin |
|
|
TPL |
CLARENCE ZEBRAS |
7 |
|
|
DEVONPORT CITY |
3 |
|
|
0-3 |
0-6 |
- |
- |
|
|
|
|
07:00 |
Fin |
|
|
QUEE |
BRISBANE ROAR YOUTH |
10 |
|
|
GOLD COAST KNIGHTS |
1 |
|
|
0-0 |
0-1 |
- |
- |
|
|
|
|
06:00 |
Fin |
|
|
VICT |
GREEN GULLY |
11 |
|
|
AVONDALE FC |
2 |
|
|
0-2 |
1-6 |
- |
- |
|
|
|
|
06:00 |
Fin |
|
|
TOUR |
LOS ANGELES FC |
1 |
|
|
CLUB TIJUANA |
3 |
|
|
2-0 |
3-0 |
- |
- |
|
|
(51)OLIVERA CRISTIAN |
|
06:00 |
Fin |
|
|
LDEM |
LEONES NEGROS UDG |
3 |
|
|
TAPATIO |
1 |
|
|
1-0 |
1-1 |
- |
- |
|
|
FLORES DANIEL(69) |
|
05:30 |
Fin |
|
|
GrB |
HONDURAS (U20) |
1 |
|
|
DOMINICAN REPUBLIC (U20) |
4 |
|
|
2-0 |
5-2 |
- |
- |
|
|
|
|
05:00 |
Fin |
|
|
PL |
VANCOUVER FC |
5 |
|
|
CAVALRY FC |
4 |
|
|
0-1 |
0-1 |
- |
- |
|
|
HENRY MAEL(23) |
|
05:00 |
Fin |
|
|
TOUR |
SEATTLE SOUNDERS |
1 |
|
|
MINNESOTA UNITED FC |
3 |
|
1 |
0-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(90+4)ROTHROCK PAUL |
|
04:30 |
Fin |
|
|
L1C |
UNIVERSITARIO |
1 |
|
|
ALIANZA LIMA |
5 |
|
1 |
0-0 |
2-1 |
- |
- |
|
|
(Own88)ZAMBRANO CARLOS |
|
04:00 |
Fin |
|
|
LN |
CD MOTAGUA |
1 |
|
1 |
LOBOS UPNFM |
10 |
|
|
1-1 |
4-2 |
- |
- |
|
|
(88)AUZMENDI RODRIGO |
|
04:00 |
Fin |
|
|
TOUR |
U.N.A.M. - PUMAS |
3 |
|
|
AUSTIN FC |
1 |
|
1 |
1-2 |
2-3 |
- |
- |
|
|
(72)MARTINEZ GUILLERMO |
|
04:00 |
Fin |
|
|
LDEM |
VENADOS FC |
4 |
|
|
CD TEPATITLAN DE MORELOS |
2 |
|
|
0-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(80)TREJO MARIO |
|
04:00 |
Fin |
|
|
UC |
COLORADO SWITCHBACKS |
12 |
|
|
LAS VEGAS LIGHTS FC |
11 |
|
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
(30)FJELDBERG JONAS |
|
03:30 |
Fin |
|
|
SB |
ITUANO |
19 |
|
|
VILA NOVA |
2 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
03:30 |
Fin |
|
|
PBC |
REAL CARTAGENA |
2 |
|
|
HUILA |
6 |
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(13)ROSA WILFRIDO DE LA |
|
03:30 |
Fin |
|
|
GrA |
USA (U20) |
1 |
|
|
COSTA RICA (U20) |
2 |
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
03:30 |
Fin |
|
|
UC |
FC TULSA |
19 |
|
|
INDY ELEVEN |
5 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
03:30 |
Fin |
|
|
ULTP |
PEORIA CITY |
|
|
|
FLINT CITY BUCKS |
|
|
|
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
|
|
03:00 |
Fin |
|
|
PD |
BLOOMING |
3 |
|
1 |
INDEPENDIENTE PETROLERO |
7 |
|
2 |
1-1 |
2-1 |
- |
- |
|
|
(Pen90)VILLARROEL MOISES |
|
03:00 |
Fin |
|
|
TOUR |
ATLANTA UNITED FC |
2 |
|
|
DC UNITED |
1 |
|
|
2-3 |
3-3 |
- |
5-6 |
|
|
PIRANI GABRIEL(Pen7) |
|
03:00 |
Fin |
|
|
TOUR |
ORLANDO CITY |
1 |
|
|
MONTREAL IMPACT |
3 |
|
|
3-0 |
4-1 |
- |
- |
|
|
MARTINEZ JOSEF(69) |
|
03:00 |
Fin |
|
|
MNP |
MINNESOTA UNITED 2 |
24 |
|
|
COLORADO RAPIDS 2 |
26 |
|
1 |
0-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(82)O'DRISCOLL RORY |
|
02:45 |
Fin |
|
|
PN |
TEMPERLEY |
10 |
|
|
SAN TELMO |
1 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
02:30 |
Fin |
|
|
CF |
LIVERPOOL |
|
|
|
BETIS |
|
|
|
1-0 |
1-0 |
- |
- |
|
|
(34)SZOBOSZLAI DOMINIK |
|
02:30 |
Fin |
|
|
UC |
HARTFORD ATHLETIC |
22 |
|
|
PHOENIX RISING |
16 |
|
|
0-0 |
0-0 |
- |
- |
|
|
|
|
02:30 |
Fin |
|
|
ULTP |
LIONSBRIDGE |
|
|
|
SEACOAST UNITED PHANTOMS |
|
|
|
0-0 |
3-6 |
- |
- |
|
|
|
|
02:00 |
Fin |
|
|
PD |
EVERTON DE VINA |
7 |
4 |
|
IQUIQUE |
5 |
1 |
|
1-1 |
1-1 |
- |
- |
|
|
PUCH EDSON(21) |
|
02:00 |
Fin |
|
|
PB |
RANGERS DE TALCA |
2 |
|
|
DEPORTES LIMACHE |
7 |
|
1 |
1-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(57)SANHUEZA PABLO |
|
02:00 |
Fin |
|
|
PL |
YORK UNITED FC |
2 |
|
|
ATLETICO OTTAWA |
1 |
|
|
1-1 |
4-1 |
- |
- |
|
|
(89)WRIGHT BRIAN |
|
02:00 |
Fin |
|
|
LMFA |
U.N.A.M. - PUMAS (W) |
1 |
|
|
FC JUAREZ (W) |
14 |
|
|
2-1 |
3-2 |
- |
- |
|
|
(62)CAMACHO ALEJANDRA |
|
02:00 |
Fin |
|
|
L1C |
DEPORTIVO GARCILASO |
6 |
|
|
SPORT BOYS |
15 |
|
1 |
2-0 |
2-0 |
- |
- |
|
|
(31)UGARRIZA ADRIAN |
|
01:30 |
Fin |
|
|
DP |
SPORTIVO TRINIDENSE |
8 |
|
|
CLUB GUARANI |
1 |
|
1 |
1-0 |
1-2 |
- |
- |
|
|
ALCARAZ ADRIAN(90+5) |
|
01:06 |
Fin |
|
|
GrB |
EL SALVADOR (U20) |
3 |
|
|
CANADA (U20) |
2 |
|
|
0-1 |
1-2 |
- |
- |
|
|
|
|
00:00 |
Fin |
|
|
DI |
ENCARNACION FC |
3 |
|
|
FERNANDO DE LA MORA |
7 |
|
|
1-0 |
4-1 |
- |
- |
|
|
|
|
|